Sari la conținut
𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

în dezvoltare Construim împreună

Postări Recomandate

𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

Salut! Chiar dacă suntem la început sau nu, opinia voastră va conta mereu pentru noi, așa că mereu vom fii deschiși părerilor și dorințelor dumneavoastră. Așa cum nu-mi place să scriu mult, o s-o cer pe față fără alte abureli și texte inutile, ai o idee, ai văzut ceva ce nu e ok, postează-ți ideea până n-o uiți. Puteți propune orice, să adăugăm/scoatem/edităm, dacă aveți poze/videoclipuri sunt bine venite. Dumneavoastră cum a-ți configura locul în care alegeți să mergeti?

Propunerile făcute aici vor fi luate în considerare și ele!

Partajează acest post

Link spre post
𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

#REZERVAT

Aici voi mai posta anumite modificări(cele generale/importante).

Traducere forum 90% , dacă aveți limba română setată, și vedeți ceva ce nu a fost tradus, sau a fost tradus incorect, vă rog să postați aici. *19.12.2019*

• 2 teme noi (#26.11.2019 - cele două teme noi nu for mai fi continuate, doar în cazul în care nu se va cere într-un număr mare, actualizări se vor face pe carbon/furious, iar cea implicită o să rămână pentru simplitate)
  • configurare module membri
  • niște fixuri plugine&addonsuri
  • fixarea afișării pe mobile

- 05.12.2019 -

• TEMA prestabilită de noi a fost pregătită pentru crăciun
  1. am fixat avatarele

- 05.12.2019 -

- 10.12.2019 -

*editările specificare de membri au fost aplicate

- 10.12.2019 -

Editat de 𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

update

Partajează acest post

Link spre post
𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗
Acum 5 ore, Rares a spus:

Avatarul nu se vede bine, este redimensionat automat de catre forum la 150x200 presupun. 

da, este redimensionat, nu este o problemă, dacă dorești să fie altă dimensiune poți face propunere

Partajează acest post

Link spre post
Rares
La 24.11.2019 la 17:57, 𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗 a spus:

da, este redimensionat, nu este o problemă, dacă dorești să fie altă dimensiune poți face propunere

Nu intelegi, forumul, dintr-un patrat incearca sa il faca 150x200. Si totodata ii strica din calitate foarte mult.

Uite-te la avatarul meu, si uite-te cum ar trebuii sa arate 6hcbqdx.png 

Daca vrei sa te ajut la repararea acestui lucru, imi dai PM.

// EDIT: Si da, as propune 150x250, sa fim in ton cu lumea:))

// EDIT2 : Apare si imaginea de coperta din profil cand da reply.

Editat de 𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

problema de claritate era de la tine, nu ai încărcat poza bine

Partajează acest post

Link spre post
Kazimir

Să nu fie luat în nume de rău ce scriu aici.

De când am intrat, fiind obișnuit cu diferite forumuri IPB (Invision Power Board) , am observat diferite nereguli. Știu că este totul la început, de aceea am precizat să nu fie luat aiurea ceea ce spun.

• Cum a precizat și @Rares, avatarul ar trebui modificat să fie 150x250, întrucât claritatea imaginilor scade odată cu upload-ul lor la poza de profil.
  • De asemenea tot @Rares a subliniat faptul că poza de copertă se vede în reply. Am pus o poză de copertă ca să vedeți pe viu cum se afișează când postezi un răspuns la un topic.
  • Când țin cursorul pe nume ar trebui afișat un mini-profil al repsectivei persoane, iar când apăs pe el sau pe imaginea lui ar trebui să mă redirecționeze către profilul său.
  • Imaginea de sus de cover a comunității, când apăs pe nume, ar trebui să mă ducă la pagina principală, ca să nu stau să caut în bară respectivul "Forums".
  • Member title se vede aiurea, fiind împins înspre numele utilizatorului, un lucru cam aiurea, de aceea optez și eu pentru rezolvarea pozei de profil 150x250, întrucât să-și revină și member title.
  • În respectiva bară de sus (unde se află Activity, Member Shop etc.) toate în afară de BROWSE au o transparență care le fac aproape invizibile și de nedeslușit în concordanță cu coverul comunității.

Dacă mai găsesc ceva dau edit. Încă o dată precizez că nu vreau sa fie luat în nume de rău, dar cum ai spus și tu Levin, vocea poporului trebuie auzită. 

Stimă.

Editat de Kazimir

Modificări aduse listei de "plângeri"
  • Îmi Place! 1
  • Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post
𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

2. nu e nimic în neregulă cu coperta din reply, eu am pus

3. trebuie dus pe nume...nu mă prea interesează să fie și pe avatar , info-panel...

4. ai navigare...depinde în ce limbă te uiți

5. mt nu știu csz de el, unde să l pun sau cum, mie îmi e indifirent

6. sunt normale, au opacitate fiind inactive(adică dacă stai pe forum-navigare va fi mai clar, restul mai neclare)

Editat de 𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗

edit 1

Partajează acest post

Link spre post
Kazimir
16 minutes ago, 𝙻𝚎𝚟𝚒𝚗 said:

2. nu e nimic în neregulă cu coperta din reply, eu am pus

3. la mine se afișează

4. ai navigare

5. e normal

6. sunt normale

S-au fixat și la mine acum, ciudat. Înainte nu mergeau. 

Cât despre faza cu coperta din reply și avatarul 150x250, păstrez propunerea. Nu mi se pare ceva prea "fascinant", mai mult degradează.

Oricum, mersi de răspuns.

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

• Creează nouă...

Informații Importante